Jak szybko sprzedać auto zarejestrowane na firmę?

W wielu przedsiębiorstwach samochody są czymś bardzo ważnym, czynnikiem, bez którego firma nie dałaby rady funkcjonować. Dlatego też tak ważne jest to, aby pojazdy były sprawne i jak najbardziej funkcjonalne. Czasami zdarzają się sytuacje, gdzie niektóre z nich trafiają do mechanika, czasami przydaje się szybka zmiana na nowe modele. Sprzedaż tradycyjna wówczas nie wchodzi w grę, zabierze to zbyt dużo czasu właścicielom firm, którzy mają dużo ważnych spraw na głowie. Na pomoc przychodzą oczywiście skupy samochodów.

Sprzedaż auta zarejestrowanego na firmę

Dlaczego warto firmowe samochody sprzedać w skupie aut?

Oferty takich skupów są naprawdę świetne i ekspresowe. Bardzo łatwo sprzedasz jeden samochód, a także całą flotę aut. Tak, jak w AUTO-BART skup aut Gdynia, gdzie bezproblemowo sprzedasz auto firmowe, nawet w ciągu kilku godzin! Twoim jedynym obowiązkiem będzie poinformowanie firmy o prawdziwych i aktualnych danych na temat pojazdu. Każdy może zrobić to za pomocą formularza na stronie lub przedstawiając te informacje podczas rozmowy telefonicznej. Pracownik takiego skupu przyjeżdża na podany przez Ciebie adres, ocenia stan samochodu i wycenia go, a także natychmiastowo podejmuje decyzję o kupnie!

Zalety skupu aut

Tak, jak wspomniano wcześniej, martwić się będziesz musiał jedynie o podanie aktualnych danych pojazdu. Podczas transakcji ze skupem aut, wraz z pracownikiem firmy, podpiszesz umowę kupna-sprzedaży, która udokumentuje ją. Pieniądze także nie są tutaj problemem, ponieważ dostaniesz je natychmiastowo – gotówka do ręki lub inna forma płatności, która będzie Ci odpowiadać.

Sprzedaż auta firmowego

Jakie wymagania powinny spełniać firmowe samochody sprzedawane w skupach?

Kolejną zaletą skupów aut jest to, iż interesują ich samochody w prawie każdym stanie technicznym. Przyjmują oni także raczej auta każdego rodzaju – osobowe, dostawcze, ciężarowe, czy wózki widłowe, maszyny rolnicze, pojazdy specjalistyczne, a czasem nawet quady i motocykle. Jest to kolejne światełko w tunelu dla różnych przedsiębiorców, ponieważ będą oni mogli sprzedać w skupie prawie każdy rodzaj pojazdu, który nie będzie już potrzebny w ich firmie. Skupy aut również skupują różne marki, a także nie ogranicza ich raczej rocznik samochodu.

Jak uzyskać najkorzystniejszą ofertę w skupie aut?

Wysokość zysku może zwiększyć kilka czynników. Jeżeli samochody, które posiadasz zarejestrowane na swoją firmę, je spełnią, wówczas liczyć możesz na naprawdę sporą sumę. Czynniki te to:

  • książeczka serwisowa zawierająca historię pojazdu;
  • spis wszystkich napraw, które zostały wykonane, kiedy posiadałeś i użytkowałeś auto;
  • na korzyść wpłynie również posiadanie regularnych przeglądów mechanicznych oraz technicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *