Jaki skup auta najszybciej dojedzie po auto w Gdyni?

Awaria samochodu czy przykry wpadek na drodze mogą zdarzyć się każdemu z nas. Nie jest to zależne ani od umiejętności kierowania pojazdem, ani tym bardziej od doświadczenia za kierownicą. W takiej sytuacji warto wiedzieć, gdzie szukać pomocy, zwłaszcza gdy emocje biorą górę, a decyzje, podejmowane pod wpływem chwili, nie zawsze należą do najlepszych. Dlatego też sprawdziłem, który skup aut w Gdyni przyjedzie najszybciej po moje auto. Chcesz poznać wyniki testu? Zapraszam do lektury.

Który skup aut jest w stanie szybko dojechać do Gdyni?

Czy łatwo sprzedać samochód do skupu?

Jak deklaruje wiele auto skupów, sprzedaż samochodu w tym miejscu jest niezwykle łatwa, a wstępną wycenę pojazdu można uzyskać już po pierwszym kontakcie telefonicznym. Jak się jednak okazuje, taki kontakt nie zawsze jest możliwy, o czym przekonałem się idealnie na własnym przykładzie. Na kilka firm, do których próbowałem się dodzwonić, mój telefon odebrano w zaledwie w dwóch. Z każdą z nich umówiłem się na odbiór mojego auta, czekając na szybki przyjazd i atrakcyjną finansowo ofertę.

Czy szybko znaczy dobrze?

Jak się okazuje – nie zawsze. Po upływie stosunkowo krótkiego czasu na moją posesję wjechała pierwsza laweta. Należała ona do skupu aut, który posiadał dobre opinie, dlatego też spodziewałem się efektywnych rezultatów współpracy. Wstępna wycena mojego wysłużonego auta zburzyła jednak marzenia o sporym zarobku. Pracownicy firmy negatywnie ocenili stan techniczny samochodu, zwracając uwagę na usterki i wygląd tapicerki. Zaproponowana cena, moim zdaniem, nie znalazła odzwierciedlania w rzeczywistości, dlatego też z ciekawością oczekiwałem na propozycję od kolejnego skupu aut.

Do dwóch razy sztuka?

Tym razem na moją posesję wjeżdża laweta, oznaczona nazwą zupełnie innego skupu aut. Fachowiec  wydaje się budzić zaufanie, zadaje kilka pytań, po czym przystępuje do wstępnej wyceny mojego samochodu. Sam proces sprawdzania stanu technicznego pojazdu nie odbiega znacząco od tego, który zaobserwowałem w trakcie pierwszego spotkania z przedstawicielem skupu aut. Tym razem jednak firma Skup aut Gdynia BART, której ofertę znalazłem pod w internecie, wydaje  się być zdecydowanie dokładniejsza. Tym większe było moje zdziwienie, gdy zaproponowana cena była zdecydowanie wyższa, niż ta, którą zaoferowano mi za pierwszym razem. Jak pokazała praktyka, warto sprawdzić kilka możliwości, gdyż szyb szybko nie zawsze oznacza korzystnie.

Skupy aut w Gdyni - które z nich są warte zaufania?

Czy warto sprzedać samochód do skupu?

Moje doświadczenia pokazują, że współpraca ze skupem to naprawdę korzystne rozwiązanie. Obie firmy zaproponowały mi:

  • darmowy transport mojego auta przy pomocy własnej lawety,
  • szybką sprzedaż i ograniczenie formalności do  absolutnego minimum,
  • wypłatę gotówki do ręki  po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży.

Jednak to właśnie druga firma (BART) przekonała mnie, że taka transakcja jest bardzo opłacalna, zwłaszcza pod względem finansowym. Polecam więc zwracać uwagę nie tylko na tempo  transakcji, ale również i na jej wartość, gdyż – jak się okazuje – ceny w różnych skupach aut w Gdyni mogą znacząco różnić się od siebie, a szybkość przyjazdu lawety nie zawsze gwarantuje satysfakcję z otrzymanej oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *