Co zrobić ze starym samochodem?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zastanawia się nad kupnem nowego samochodu, jednocześnie zastanawiając się nad sprzedażą swojej starej maszyny. Spora ilość aut jest odsprzedawana przez dealerów, niestety nie zawsze jest to korzystne. Istnieje bardzo dużo innych sposobów na „pozbycie się” takiego problemu. Gdy chcemy kupić nowe auto, dealer nie koniecznie musi okazać się jedyną opcją.

sprzedaż auta za gotówkę

Czym zajmują się skupy?

Gdy nie mamy czasu i pomysłów jak przeprowadzić sprzedaż najlepiej oddać auto do firm „skup samochodów osobowych”. Skup kupuje prawie wszystkie samochody z różnych kategorii. Kolejnym plusem jest to, że transakcje w skupach trwają bardzo krótko. Nawet po 1h możemy wyjść z pieniędzmi za naszą starą maszynę. Dodatkowo gdy szukamy taniego auta można sprawdzić co oferują pobliskie skupy. Często ze względu na wiek i ilość uszkodzeń, które niekoniecznie muszą być znaczące ceny takich aut nie będą wygórowane, a może się trafić bardzo dobra oferta.

Ciekawe alternatywy

Kolejnym sposobem jest zwyczajna sprzedaż auta za gotówkę prywatnie. Ta metoda jest nadal najbardziej popularna. Istnieje wiele portali motoryzacyjnych gdzie można wystawić samochód. Istnieje wiele firm w internecie, które wykonają za nas wszystkie czynności. Gdy samochód zostanie sprzedany firma powiadomi o tym fakcie i zażąda prowizji od sprzedaży i zapłaty za udzielone usługi. W przypadku kiedy sprzedajemy tani samochód nie opłaca się wykupić usługi tego rodzaju firm. Lepiej prywatnie zainteresować potencjalnego klienta lub gdy zależy nam na czasie oddać do skupu samochodów osobowych.

skup samochodów osobowych

Gdzie kupić nowe auto?

Komis samochodowy to bardzo dobra propozycja dla osób, które poszukują nowego auta. Takie firmy są często prowadzone przez osoby prywatne przez co na stanie posiada kilka samochodów, ponieważ właściciel sprowadza samochody za własne pieniądze. Ceny są bardziej atrakcyjne niż u dealerów, ale istnieje duża szansa, że zakupiony pojazd będzie nielegalnie zdobyty (np. kradzież). Nie istnieją dokładne przepisy regulujące działanie komisów. Kupując w takim miejscu należy wszystko dokładnie sprawdzić aby nie przysporzyć sobie kłopotów.
Niektóre komisy samochodowe również kupują używane auta. Są to głównie większe firmy, a nie osoby prywatne. W porównaniu do skupu samochodów osobowych na zapłatę trzeba dłużej poczekać i istnieje większe prawdopodobieństwo, że nasza oferta zostanie odrzucona.

Dla każdego ciekawa opcja

Istnieje wiele sposobów sprzedaży i kupna aut. Wszystkie „celują” w określoną grupę kupców. Sprzedanie auta w dzisiejszych czasach nie jest zbyt dużym problemem. Można znaleźć szybkie, zyskowne rozwiązania. Niestety, wielu osobom kupno przysparza więcej problemów. Można natknąć się na oszustów na portalach motoryzacyjnych czy też w komisach samochodowych. Dowodzi to, że niezależnie od tego jaki samochód chcemy kupić należy dokładnie sprawdzić wszystkie formalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *