Zredukuj koszty paliwa dzięki karcie paliwowej

Od dłuższego już czasu można zauważyć stale rosnące ceny paliw – podwyżki te mogą nie być aż tak bardzo odczuwalne dla firm, które mają zamiar skorzystać lub korzystają już z kart paliwowych. Poniżej postaramy się wytłumaczyć czym jest karta paliwowa oraz jakie korzyści niesie ze sobą używanie jej.

karta paliwowa dla osoby prywatnej

Co to karta paliwowa i dla kogo będzie odpowiednia?

Karta paliwowa jest narzędziem służącym do identyfikacji posiadacza oraz uprawnienia go do bezgotówkowych rejestracji usług, które wynikają z danego pakietu karty. Karta paliwowa, to świetne rozwiązanie dla firm zarówno tych, które posiadają dużą flotę pojazdów, a co za tym idzie koszty paliwa są generowane na bardzo wysokim poziomie jak i małych działalności, gdzie codziennością są dalekie wyjazdy po kraju czy za granicę. Karta paliwowa to również bardzo dobry pomysł dla firm, które chcą mieć jak największą kontrolę nad wydatkami, które pracownicy generują na paliwo czy inne usługi w ramach danej karty. Nowością na polskim rynku jest Karta paliwowa MOYL, którą zamówić można na stronie: Moyl.pl poprzez formularz kontaktowy. Przystąpienie do programu gwarantuje oszczędność czasu i pieniędzy związanych z kosztami tankowania pojazdów.

Działanie karty paliwowej

Funkcjonowanie oraz obsługa karty paliwowej nie jest skomplikowanym procesem. Decydując się na zakup i zamówienie karty należy oszacować ile mniej więcej paliwa zostanie zatankowane w danym miesiącu. Po określeniu warunków należy podpisać umowę z wybranym dostawcą. Przedpłacona karta, czyli tzw. karta paliwowa prepaid wydawana jest przez sieć stacji benzynowych ale nie tylko, ponieważ można skorzystać z usług międzynarodowych operatorów. Po dopełnieniu wszystkich formalności firma otrzymuje, określoną poprzez zapotrzebowanie, ilość kart, a następnie przekazuje je pracownikom – często według przypisanego pojazdu – wówczas jest to dodatkowe zabezpieczenie przed tym, aby pracownik nie korzystał z karty do celów prywatnych. Oczywiście wszystkie usługi są na bieżąco monitorowane – kierowca otrzymuje potwierdzenie usług – jeżeli chodzi natomiast o faktury, to najczęściej wystawiane są one zbiorczo po okresie np. jednego miesiąca przez dostawcę, z którym została zawarta umowa – co również jest pozytywnym aspektem pod względem oszczędności czasu.

Jakie korzyści płyną z korzystania z karty paliwowej?

Podstawową i główną zaletą zakupu karty są znacznie obniżone koszty paliwa. Szczegółowe korzyści opisane zostały w artykule: https://www.moyl.pl/blog/karta-paliwowa-czym-jest-i-w-jaki-sposob-dziala,  gdzie opisano benefity wynikające z korzystania z karty paliwowej. Oszczędności podczas tankowania można porównać do sytuacji, gdy dany produkt kupujemy w sklepie w cenie detalicznej – czyli takiej, jaką musimy zapłacić za paliwo tankując bez karty paliwowej na stacji, a miedzy ceną, w jakiej ten sam produkt kupiony zostaje hurtowo – czyli z kartą paliwową. Oczywiście im większe zapotrzebowanie odnośnie zużycia paliwa zostanie określone, tym większe zniżki i rabaty. W zależności od danej karty, możliwości mogą być dużo większe i nie muszą ograniczać się jedynie do obniżonego kosztu paliwa, ale m.in do przejazdu przez płatne drogi, zniżki w programach rabatowych, korzystanie z myjni, warsztatów czy parkingów i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Zredukuj koszty paliwa dzięki karcie paliwowej”