Wakacje w… Afryce?

Jaki sposób na spędzenie wakacji może dostarczyć nam wspomnień na kilka lat, nie tylko na najbliższe miesiące, ale także na długi czas, dostarczając miłych wspomnień, do których będziemy wracać że znajomymi?

rajd dakar w afryce

Ciekawe wakacje

Na pewno nie szablonowy, nie w miejscu, do którego wszyscy jeżdżą, jak Wyspy Kanaryjskie, Turcja, Grecja czy Egipt. A co powiedzieć o wakacjach w Afryce? Może to być przygoda na całe życie. Choć może zabrzmieć dziwnie to ten kontynent wcale nie należy do niebezpiecznych, jak to można usłyszeć w wielu miejskich legendach. Oczywiście należy zadbać o podstawowe środki bezpieczeństwa, oraz wybrać sprawdzonego organizatora takiego wyjazdu. Wtedy pozostaje nam tylko cieszyć się z wakacji życia.

Co można robić w Afryce?

Co ciekawe takie wakacje nie zawsze muszą wyjść drogo, szczególnie jeśli polegamy na kimś sprawdzonym, znającym lokalne realia. Sami możemy łatwo ulec zawyżonym cenom, które ustalają miejscowi, widząc białego człowieka, który jednoznacznie kojarzy im się z kimś bogatym. Oprócz ciekawych, ale i sztampowych pomysłów, jak safari, czy odwiedzanie natywnych plemion, warto wziąć pod uwagę coś na prawdę nieszablonowego. Co powiedzieć o wspinaczce na Kilimandżaro? O jeździe na nartach? W Afryce?!? Tak, choć brzmi przewrotnie, w wielu miejscach, jak np Republice Południowej Afryki jest to możliwe.

rajd dakar

Rajd terenowy

A co powiedzieć o czymś takim, jak rajd terenowy? Afryka organizuje szereg różnych wydarzeń cykliczne przyciągających miliony turystów. Rajd Dakar jest najbardziej znanym przykładem takiego rajdu. Obserwowanie na żywo znakiem wielu ekip z całego świata przyspieszy nie mało wrażeń, przy okazji możemy odkryć, jakim wysiłkiem okupione jest uczestnictwo w tym wydarzeniu dla sportowców. Jest też świetną okazją do nawiązania nowych znajomości z osobami z całego świata, a kto wie, może z niektórymi znów uda się spotkać w podobnych okolicznościach w przyszłości. Mamy też możliwość wspierania dopingiem polskich sportowców, od lat odnoszących sukcesy na ziemi afrykańskiej. Z pewnością obserwowanie i kibicowanie np Rafałowi Sonikowi w jego zmaganiach na quadzie przysporzy niemało emocji. To mogą być niezapomniane wakacje.

Szalone wakacje

Tak więc nasze następne wakacje nie muszą oznaczać nudnego leżenia na plaży z opcją allegro inclusive z wycieczką najwyżej do baru po kolejnego drinka. Mogą być emocjonujące, niesztampowe i niezapomniane przez lata. Wystarczy tylko otworzyć się na nowe możliwości, takie jak na przykład rajd Dakar w Afryce. Za niewiele większe pieniądze niż zazwyczaj, możemy przeżyć prawdziwą przygodę. Po co kolejny raz oglądać w telewizji, jak inni realizują swoje plany, ciesząc się życiem? Lepiej przeżyć to na własnej skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *