Obowiązki związane z posiadaniem samochodu

Potrzeba podróżowania i przemieszczania się od zawsze towarzyszy ludzkości. Aktualnie mamy spory wybór środków transportu: od rowerów, poprzez auta aż po samoloty i helikoptery.

Kobieta prowacząsa samochód umyty w myjni ręcznej Uni-Plus

Cywilizacja samochodu

Dziś posiadanie auta to już standard. Nie wyobrażamy sobie życia bez tego pojazdu, każda rodzina posiada jeden, jak nie więcej samochodów. Do tego dochodzą pojazdy udostępnianie przez firmy dla swoich pracowników. Bardzo często przed blokiem jest za mało miejsc parkingowych ponieważ na jedną rodzinę przypada więcej niż jedno auto.

Zakup samochodu

Zakup auta to bardzo ważna decyzja dla rodzinnego budżetu. Można kupić samochód na kredyt i płacić miesięczne raty, bądź na przykład wziąć auto na firmę w leasing1. Posiadanie auta to spory luksus, dzięki niemu można załatwić swoje sprawy w szybszym tempie i w większej wygodzie niż na przykład dzięki transportowi publicznemu.

Przegląd techniczny samochodu

Auto aby mogło jeździć po drogach musi spełniać parę wymogów. Jednym z nich jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia. W razie kolizji czy wypadku, to ubezpieczalnia, a nie kierowca płaci za szkody. Oczywiście później, jeśli wypadek był winą kierowcy – zwiększa mu się składka ubezpieczenia na rok następny i traci zniżki. Kolejnym wymogiem jest oczywiście dopuszczenie pojazdu do ruchu a więc podbity przegląd rejestracyjny. Podczas takiej kontroli na stacji kontroli pojazdów, auto sprawdzane jest pod każdym kątem przez uprawionego do tego diagnosty. Sprawdzane są hamulce, układ wydechowy (szczelność układu i spaliny), światła czy chociażby amortyzatory i układ zawieszenia.

Wymogi dotyczące samochodów

Czystość – ręczna myjnia samochodowa

Gdy autem już możemy się poruszać po drogach, warto zatroszczyć się o jego wnętrze. Czystość i ładny zapach jest bardzo ważny, przecież czasem ludzie spędzają w nim nawet pół dnia. Czyszczenie tapicerki czy odkurzanie auta to zabiegi, które możemy wykonać nawet sami. Dla ludzi, którzy nie mają miejsca na przechowywania sprzętów do mycia auta, najlepszym miejscem do wykonania tych czynności będzie myjnia samochodowa ręczna, gdyż tam znajdziemy już wszystkie potrzebne akcesoria. „Niektórzy jeszcze decydują się na myjnie automatyczne, ale coraz mniej aut nadaje się do tego typu zabiegów z powodu chociażby anten czy delikatnego lakieru.” – powiedział nam pracownik firmy: Uni-Plus Myjnia Samochodowa Ręczna; ul. Strzegomska 42 AC, 53-611 Wrocław; Tel: 518 809 984. Tradycyjne techniki mycia samochodów a więc używanie gąbki i chociażby węża ogrodowego także jest bardzo dobrym sposobem na umycie auta ale wymaga posiadania własnego podwórka i podpięcia wody.

Akcesoria samochodowe

Auto można wyposażyć jeszcze w dodatkowe sprzęty. Jeśli mamy małe dzieci potrzebujemy fotelików do ich przewożenia. Przydają się też ekrany lcd czy uchwyty na tablety na zagłówki. Dzięki temu dzieci są zajęte oglądaniem i możemy w spokoju dotrzeć do celu.


1 – Czym jest leasing?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *